חצית מפרץ בנגל מסרי לנקה לפוקט שבתאילנד.
לפני שרכשתי יאכטת הייתי מבצע השכרת יאכטות תמיד כשרציתי לצאת לשייט אבל תמיד היה איזה חבר או קרוב משפחה שהצטרף הפעם אני הוא זה שהצטרף להשכרת יאכטות שחבר ביצע.
יאכטה מפרשית באורך ארבעים וחמישה פיט עגנה לה בסרי לנקה והייתה צריכה להגיע לפוקט הבעלים כנראה החליט להעבירה בצארטר על מנת לכסות על ההוצאות כלומר במקום למנות סקיפר ולשלם לו שכר עבור העברת היאכטה הוא פשוט פרסם באינטרנט…"השכרת יאכטות" ונתן קצת פרטים חברי אלכס ראה פה הזדמנות נהדרת לשייט אטרקטיבי בעלות מינימלית ומעשה שהיה כך היה.
לאחר סיכום כל הפרטים של השכרת היאכטות יצאנו בטיסה דרך רבת עמון לסרי לנקה אשר באוקיאנוס ההודי.
בהשכרת יאכטות שלא אני ביצעתי אני למעשה רק מצטרף כאיש צוות לכן כאשר הגענו מצאנו יאכטה להשכרה מוזנחת מלוכלכת שהייתה צריכה לעבור הרבה הכנות לפני שנצא לשייט בין לאומי שכזה שייט בין לאומי של שלושת אלפים מיילים ימיים זה לא דבר שמבצעים כל יום וזה דורש הכנות.
לאחר שעבדנו שלושה ימים על ההכנות והטיפולים יצאנו לעת ערב לכיוון צפון מערב.
השייט נמשך שלושה שבועות מול זרם של שישה קשרים לערך מול רוחות קדמיות שנעו בין שמונה לעשרים ושמונה קשרים ורוב הזמן כשיש גלים הם היו גם בפנים כן היו לנו גם כמה ימים של שתיל…
רוב השייט הבין לאומי הזה היה בשגרת שייט כאשר אנו משתעשעים במשחקים בקריאה
בשחייה מאחורי היאכטה ובדייג שהיה מאוד מעניין עם תוצאות מאוד משמעותיות של ברקודות במשקלים נאים של בין שבעה לחמישה עשר קילוגרמים.
שייט בין לאומי כזה באזור טרופי שכזה מאפשר לכם לחזות בשקיעות מרהיבות ובתופעות מזג אוויר טרופי בלילה היה אפשר לראות את הברקים שפוגשים את המים וביום קו האופק היה הופך לקו שחור שמתקדם אלנו מיד היה יורד גשם זלעפות למשך כרבע שעה ושוב השמש יוצאת הכול היה חוזר לקדמותו מותר לציין שלאורך כל השייט היינו בבגדי ים ואת המקלחות עשינו עם מים מלוחים על מנת לחסוך מים.
בגלל שאת כל משמרות הלילה לקחתי על עצמי כבר בחצות עמלתי על לישת הבצק ללחם של הבוקר ריח השום שעלה מן התנור בבוקר היה מעיר גם דוב מתרדמת החורף.
מה נאמר השכרת יאכטות לשייט בין לאומי שכזה מאתגרת במיוחד וגם אזור השייט היה מהמם חלפנו בדרך על איי אנדמן והבחנו ברשמים שנשארו מהצונמי האחרון.
נסו…זהו אזור מרהיב להפלגות בין לאומיות.

דילוג לתוכן